Is' Was? Słownik slangu i potocznego języka niemieckiego

Is' Was? Słownik slangu i potocznego języka niemieckiego

Podstawą tego słownika jest współczesny, powszechnie używany slang i potoczny język niemiecki, z którym możemy spotkać się na co dzień w internecie, filmie, prasie i środkach masowego przekazu.

ISBN: 978-83-64093-91-3
oprawa: okładka klejona, miękka
format: 115 x 165 mm
liczba stron: 220
EAN: 9788364093913
wydanie: 1, 2014
data publikacji: 15. 9. 2014
ebook kod: EQDGEPL1SL
ebook format: może się różnić wyglądem i ilością stron od wersji książkowej
Szczegóły
  • 220 stron
  • 10 000 haseł głównych
  • slangowe i potoczne idiomy z przykładami użycia i tłumaczeniem na język polski
Opis

Współczesny potoczny język niemiecki oraz slang rozwijają się bardzo dynamicznie i ulegają nieustannym zmianom, a dzięki telewizji, internetowi i innym mediom, szybko wchodzą do powszechnego użycia. To już nie ten sam język niemiecki, który znamy z podręczników i od nauczycieli w szkołach.

Niemieckie słowa kojarzą się z tym, że są długie, często wieloczłonowe. Od lat mieszają się jednak z innymi europejskimi językami, głównie angielskim, tworząc krótkie i dynamiczne formy. 

Polskie odpowiedniki, a także tłumaczenia niemieckich zwrotów i przykładowych zdań, są dobrane w taki sposób, aby w miarę możliwości jak najlepiej oddawały znaczenie i sens niemieckich wyrazów, dzięki czemu użytkownik słownika, lepiej pozna ich właściwe zastosowanie. Dlatego, ze względu na specyfikę zjawiska jakim jest slang, również polskie tłumaczenia niejednokrotnie znacznie odbiegają od literackiej polszczyzny.

Aby zaprezentować użytkownikowi jak najbardziej aktualny zakres wyrażeń potocznych i slangowych, autorzy korzystali ze współczesnych słowników opisowych slangu i potocznego niemieckiego, z własnych doświadczeń, a przede wszystkim ze źródeł internetowych.

Mamy nadzieję, że niniejszy słownik zostanie doceniony przez wszystkich tych, którzy chcą orientować się we współczesnym slangu i potocznym języku niemieckim, jak również okaże się pomocny w porozumiewaniu się z osobami niemieckojęzycznymi lub podczas czytania tekstów internetowych.