Is' Was? Słownik slangu i potocznego języka niemieckiego

Podstawą tego słownika jest współczesny, powszechnie używany slang i potoczny język niemiecki, z którym możemy spotkać się na co dzień w internecie, filmie, prasie i środkach masowego przekazu.

Wydanie: 1, 2014 | Stron: 220 | Format: 115x165 mm | ISBN: 978-83-64093-91-3
Oprawa: okładka klejona, miękka | Ebook format: może się różnić wyglądem i ilością stron od wersji książkowej
Systém: okładka klejona, miękka | ISBN: 978-83-64093-91-3
Balenie: 220 115x165 mm

Zawartość
  • 220 stron
  • 10 000 haseł głównych
  • slangowe i potoczne idiomy z przykładami użycia i tłumaczeniem na język polski
Glavna svojstva
Podgląd
Polecamy

Gramatyka języka niemieckiego z praktycznymi przykładami

Niemiecko-polski i polsko-niemiecki Sprytny Słownik

WAZZUP Słownik slangu i potocznej angielszczyzny

Rozmówki niemieckie

Szczegółowe informacje

Współczesny potoczny język niemiecki oraz slang rozwijają się bardzo dynamicznie i ulegają nieustannym zmianom, a dzięki telewizji, internetowi i innym mediom, szybko wchodzą do powszechnego użycia. To już nie ten sam język niemiecki, który znamy z podręczników i od nauczycieli w szkołach.

Niemieckie słowa kojarzą się z tym, że są długie, często wieloczłonowe. Od lat mieszają się jednak z innymi europejskimi językami, głównie angielskim, tworząc krótkie i dynamiczne formy. 

Polskie odpowiedniki, a także tłumaczenia niemieckich zwrotów i przykładowych zdań, są dobrane w taki sposób, aby w miarę możliwości jak najlepiej oddawały znaczenie i sens niemieckich wyrazów, dzięki czemu użytkownik słownika, lepiej pozna ich właściwe zastosowanie. Dlatego, ze względu na specyfikę zjawiska jakim jest slang, również polskie tłumaczenia niejednokrotnie znacznie odbiegają od literackiej polszczyzny.

Aby zaprezentować użytkownikowi jak najbardziej aktualny zakres wyrażeń potocznych i slangowych, autorzy korzystali ze współczesnych słowników opisowych slangu i potocznego niemieckiego, z własnych doświadczeń, a przede wszystkim ze źródeł internetowych.

Mamy nadzieję, że niniejszy słownik zostanie doceniony przez wszystkich tych, którzy chcą orientować się we współczesnym slangu i potocznym języku niemieckim, jak również okaże się pomocny w porozumiewaniu się z osobami niemieckojęzycznymi lub podczas czytania tekstów internetowych.