Sprytny Słownik szwedzko-polski polsko-szwedzki

Sprytny Słownik szwedzko-polski polsko-szwedzki

Szwedzki słownik sprytny - nowość Lingea. Oddajemy do Państwa rąk zupełnie nowy słownik języka szwedzkiego, przeznaczony przede wszystkim dla uczniów i studentów. Z uwagi na szeroki zakres materiału nasz słownik będzie również bogatym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych tym językiem.

ISBN: 978-83-65049-95-7
oprawa: okładka klejona, miękka
format: 115 x 165 mm
liczba stron: 736
EAN: 9788365049957
wydanie: 1, 2016
data publikacji: 13. 9. 2016
ebook format: -
Szczegóły
  • 736 stron
  • 33 000 haseł
  • 6 000 przykładów, idiomów i frazeologizmów
  • 52 000 tłumaczeń
  • 70 stron dialogów przystosowanych do nauki w szkole
  • 70 adnotacji dydaktycznych
Opis

Słownik przeznaczony jest głównie dla początkujących i średnio zaawansowanych uczniów i studentów, którzy docenią go zarówno w szkole, jak i podczas odrabiania pracy domowej, a także w czasie odbywania kursu językowego. Hasła, znaczenia i tłumaczenia są starannie dobrane w celu ułatwienia wyszukiwania wyrazów i zwrotów często używanych w języku literackim i potocznym. Duży nacisk położono na przejrzystość, zrozumiałość i informacje uzupełniające użyteczne w trakcie nauki języka. Nie brakuje też praktycznych przykładów zaczerpniętych z języka codziennego, które ułatwiają zapamiętywanie słownictwa i aktywną komunikację. 

Pierwsze wydanie nowego słownika szwedzko-polskiego i polsko-szwedzkiego przeznaczone jest nie tylko dla studentów, ale i dla wszystkich zainteresowanych językiem szwedzkim. Hasła, znaczenia i tłumaczenia są starannie dobrane w celu ułatwienia wyszukiwania wyrazów i zwrotów często używanych w języku literackim i potocznym.

Hasła i utarte zwroty uzupełnione zostały o wyrażenia przyimkowe i nawiasy uściślające w celu osiągnięcia jak największego stopnia jednoznaczności i zwięzłości przekładu. Te informacje uzupełniające pomagają w szybkim i łatwym wyszukaniu właściwego znaczenia i wyboru najbardziej trafnego tłumaczenia. Wyrażenia przyimkowe i przekłady stanowią podpowiedź, jak użyć danego słowa lub wyrażenia w zdaniu. 

Przegląd gramatyki języka szwedzkiego wraz z obrazowymi przykładami umożliwią szybkie zapoznanie się z podstawami języka i rządzącymi nim zasadami. Użyteczne dla użytkowników będą bez wątpienia również praktyczne uwagi na temat użycia wyrazów szwedzkich.