Rozmówki łotewskie

Rozmówki łotewskie

Rozmówki łotewskie Lingea zawierają najbardziej przydatne w podróży zwroty. Dzięki starannemu uporządkowaniu temtów i haseł, bez trudu odnajdziesz się w drodze, podczas szukania noclegu czy na lotnisku i dworcu. Będzie Ci też łatwiej porozumieć się w restauracji, barze czy na zakupach. Dodatkowo zawarliśmy wyjaśnienia znaków informacyjnych, dni tygodnia, kolorów i liczebników.

ISBN: 978-83-65049-01-8
oprawa: okładka klejona, miękka, zaokrąglone rogi
format: 95 x 140 mm
liczba stron: 320
EAN: 9788365049018
wydanie: 1.2015
data publikacji: 26. 2. 2015
ebook kod: EPCPLLV1
ebook format: może się różnić wyglądem i ilością stron od wersji książkowej
Szczegóły
  • 320 stron
  • 2 600 zwrotów i wyrażeń
  • 1 600 słówek pogrupowanych tematycznie
  • 6 000 haseł w słowniku
  • Wymowa
  • Informacje praktyczne
Opis

Rozmówki polsko-łotewskie i łotewsko-polskie

Dla łatwego i szybkiego odnalezienie potrzebnych zwrotów, oznaczylismy różnymi kolorami poszczególne części naszych rozmówek.

Przy kolejnych frazach podajemy fonteyczną wymowę, co zwłaszcza początkującym użytkownikom pomoże w skutecznej komunikacji.

Zawarlismy wiele praktycznch porad dotyczących różnych aspektów pobytu na Łotwie, zostały one wkomponowane w rozmówki w formie tabelek: można z nich dowiedzieć się np. o funkcjonowaniu transportu miejskiego czy i poznac lokalne zwyczaje.

Znajduje się tu również dwujęzyczny słowniczek z najpopularniejszymi słowami. Mini-słowniczki słówek związanych z danym tematem znajduje się też pod frazami kolejnych rozmówek, co umożliwia szybkie znalezienie potrzebnego wyrazu.

Na końcu książki umieściliśmy informacje praktyczne o Łotwie   - można tam znaleźć między innymi wiadomości o przepisach drogowych, w tym ograniczenia prędkości na drogach. Znajdują się tam również przydatne adresy, telefony i adresy internetowe, ułatwiające kontakt z ambasadą czy liniami lotniczymi. Czytelnik odnajdzie tam porady dotyczące podróżowania po danym kraju, informacje o atrakcjach turystycznych, godzinach otwarcia banków, specjałach lokalnej kuchni itp.

Rozmówki łotewskie zoawierają też zwięzłe, przystępne kompendium gramatyki, dzięki któremu pogłębsz swą znajomość języka.