Rozmówki gruzińskie

Rozmówki gruzińskie

Rozmówki gruzińskie Lingea to zestaw niezbędnych zwrotów w każdej wyprawie do Gruzji. Dzięki uporządkowanym zwrotom, bez problemu odnajdziesz się: w drodze, szukając noclegów, na lotnisku i dworcach. Nasze rozmówki ułatwią Ci porozumienie się w restauracji czy na zakupach. Wyjasniamy też znaczenie tablic informacyjnych, możesz poznać nazwy dni tygodnia oznaczenia kolorów i liczebników.

ISBN: 9788365633569
oprawa: okładka klejona, miękka, zaokrąglone rogi
format: 95 x 140 mm
liczba stron: 320
EAN: 9788365633569
wydanie: 2, 2017
data publikacji: 26. 2. 2015
ebook kod: EPCPLGG1
ebook format: może się różnić wyglądem i ilością stron od wersji książkowej
Szczegóły
  • 320 stron
  • 2 600 zwrotów i wyrażeń
  • 1600 słówek pogrupowanych tematycznie
  • 6 000 haseł w słowniku
  • Wymowa
  • Informacje praktyczne
Opis

Oznaczyliśmy kolejne części rozmówek różnymi kolorami, co na pewno ułatwi szybkie odnalezienie poszcególnych zwrotów.

Przy wszystkich frazach podajemy ich właściwą wymowę, co pozwoala początkującym użytkownikom na skuteczną komunikację.

Dodaliśmy użyteczne porady dotyczące wielu aspektów pobytu za granicą, zostały one zawarte w praktycznych tabelkach: można się z nich dowiedzieć np. jak działa transport miejski oraz poznać lokalne zwyczaje.

Znajdziecie tu również słowniczek z najczęściej używanymi słowami. Mini-słowniki ze słówkami związanymi z kolejnymi tematami można również znaleźć pod rozmówkami, co ułatwie znalezienie potrzebnego wyrazu.

Wiele praktycznych informacji o Gruzji, zawartych jest na końcu rozmówek można tam znaleźć m.in. wiadomości o przepisach celnych, wizowych i drogowych (jak ograniczenia prędkości na drodze). Znajdują się tam również ważne adresy, telefony i strony internetowe, ułatwiające kontakt z ambasadą czy liniami lotniczymi. Czytelnik odnajdzie tu porady odnośnie podróżowania po Gruzji, informacje o atrakcjach turystycznych, godzinach otwarcia banków, specjałach lokalnej kuchni itp.

Dołączylismy również krótką i przystępną powtórkę gramatyki, dla pogłębienia znajomości języka gruzińskiego.