Sprytny słownik norwesko-polski i polsko-norweski

Sprytny słownik norwesko-polski i polsko-norweski

Oddajemy do Państwa rąk zupełnie nowy słownik języka norweskiego, przeznaczony przede wszystkim dla uczniów i studentów. Z uwagi na szeroki zakres materiału nasz słownik będzie również bogatym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych tym językiem.

ISBN: 978-83-65049-27-8
oprawa: okładka klejona, miękka
format: 115 x 165 mm
liczba stron: 688
EAN: 9788365049278
wydanie: 1.2015
data publikacji: 17. 8. 2015
ebook format: -
Szczegóły
  • 688 stron
  • 31 000 haseł
  • 7 000 przykładów, idiomów i frazeologizmów
  • 61 000 tłumaczeń
  • 70 stron dialogów przystosowanych do nauki w szkole
  • 180 adnotacji dydaktycznych
Opis

Sprytny słownik norwesko-polski i polsko-norweski

Słownik przeznaczony jest głównie dla początkujących i średnio zaawansowanych uczniów i studentów, którzy docenią go zarówno w szkole, jak i podczas odrabiania pracy domowej, a także w czasie odbywania kursu językowego. Hasła, znaczenia i tłumaczenia są starannie dobrane w celu ułatwienia wyszukiwania wyrazów i zwrotów często używanych w języku literackim i potocznym.

 

Pierwsze wydanie nowego słownika norwesko-polskiego i polsko-norweskiego, który przeznaczony jest nie tylko dla studentów, ale i dla wszystkich zainteresowanych językiem norweskim. Hasła, znaczenia i tłumaczenia są starannie dobrane w celu ułatwienia wyszukiwania wyrazów i zwrotów często używanych w języku literackim i potocznym. Od naszych wcześniejszych wydań różni się przede wszystkim aktualnością słownictwa i szczegółowym wprowadzeniem poprawnej wymowy.

 

Niniejsza publikacja powstała w oparciu o norweskie słowniki akademickie renomowanych wydawnictw (Kunnskapsforlaget) oraz własny aktualny słownik akademicki języka czeskiego. Nacisk położono na przejrzystość, zrozumiałość i informacje uzupełniające użyteczne w trakcie nauki języka. Nie brakuje też praktycznych przykładów zaczerpniętych z języka codziennego, które ułatwiają zapamiętywanie słownictwa i aktywną komunikację.

Hasła i utarte zwroty uzupełnione zostały o wyrażenia przyimkowe i nawiasy uściślające w celu osiągnięcia jak największego stopnia jednoznaczności i zwięzłości przekładu. Te informacje uzupełniające pomagają w szybkim i łatwym wyszukaniu właściwego znaczenia i wyboru najbardziej trafnego tłumaczenia. Wyrażenia przyimkowe i przekłady stanowią podpowiedź, jak użyć danego słowa lub wyrażenia w zdaniu.

Przegląd gramatyki języka norweskiego wraz z obrazowymi przykładami umożliwią szybkie zapoznanie się z podstawami języka i rządzącymi nim zasadami. Użyteczne dla użytkowników będą bez wątpienia również praktyczne uwagi na temat użycia wyrazów norweskich.