Z przyjemnością informujemy, że oferta portalu slowniki.lingea.pl właśnie wzbogaciła się o dwa kolejne języki – mamy ich już 32! Nowe pozycje na liście to indonezyjski i kataloński.

Nasza strona to jednak nie tylko opracowane przez profesjonalistów słowniki – rozwijając menu po prawej stronie przejdziecie do zakładki „Tematy”, gdzie znajdziecie listy pogrupowanych tematycznie słówek, z kolei w zakładce „Ćwiczenie słówek” zamieściliśmy quizy, dzięki którym możecie sprawdzić i utrwalić znajomość nowo opanowanej leksyki.

Wierzymy, że portal przyciągnie nie tylko fanów tych – stosunkowo mało popularnych, choć niezwykle ciekawych – języków, ale także wielbicieli zagranicznych podróży. Barcelona od dawna jest pożądanym turystycznie celem; coraz więcej Polaków odkrywa też w ostatnich latach Indonezję.

 

Słownik katalońskiego

40 000 haseł, 80 000 tłumaczeń

Katalońskiego z pewnością nie można nazwać „niszowym” językiem – posługuje się nim ponad 10 milionów ludzi w Hiszpanii, na Balearach oraz w niektórych częściach Francji i Sardynii. Mimo to materiałów do nauki jest na polskim rynku stosunkowo niewiele. A szkoda, bo choć z Katalończykami dogadamy się z reguły po hiszpańsku, znajomość lokalnego języka otwiera wiele drzwi; może się także przydać w awaryjnych sytuacjach.

 

Słownik indonezyjskiego

36 000 haseł, 100 000 tłumaczeń

Indonezyjski należy do grupy języków malajsko-polinezyjski. Charakteryzuje się prostą gramatyką – nie ma w nim czasów – i łatwą wymową. Przy odrobinie wysiłku można opanować jego podstawy w ciągu kilku tygodni. W Indonezji bez problemu dogadacie się po angielsku, warto jednak znać przynajmniej parę słów w języku mieszkańców.

 

Z myślą o użytkownikach, którzy niechętnie korzystają z komputera albo chcą mieć dostęp do słownika także poza domem, opracowaliśmy również wersję na urządzenia mobilne. A wielbicieli katalońskiego i indonezyjskiego ucieszy być może wiadomość, że przygotowujemy także rozmówki w obu wspomnianych językach.

Miłej nauki!