Pomoc językowa dla Ukrainy

Przepiękna jest fala solidarności z Ukrainą i jej mieszkańcami uciekającymi przed wojną. My też chętnie się przyłączymy!

Przede wszystkim oferujemy nasz słownik online polsko-ukraiński i ukraińsko-polski na stronie slowniki.lingea.pl lub dict.com.

Zawiera on około 50 000 wpisów i jest całkowicie BEZPŁATNY. Dla ukraińskich dzieci i rodziców przydatne mogą być również wstępnie ustawione działy tematyczne oraz możliwość ćwiczenia słówek przy poszerzaniu polskiego słownictwa.

Obecnie udostępniliśmy w Internecie rozmówki polsko-ukraińskie, w których można znaleźć setki przydatnych zwrotów, słów czy gramatyki (pozdrowienia, podziękowania, zgoda, niezgoda, formularze i dane osobowe, pytania dotyczące podróży, przejazdu, zakwaterowania, posiłków itp.)

  /files/lingea/pl/slownik.png/files/lingea/pl/rozmowki%20ukrainskie.png /files/lingea/pl/cwiczenia%20slowek.png /files/lingea/pl/dict.png /files/lingea/pl/dict1.png/files/lingea/pl/dict2.png

Na stronie internetowej tlumacz.lingea.pl znajduje się nasze narzędzie online, które pomoże Ci w tłumaczeniu pełnych zdań z/na język polski lub z/na język ukraiński. Tłumaczenie maszynowe to najszybszy sposób na zrozumienie zdań lub kilku akapitów tekstu. Kliknij dowolne słowo w oknie źródłowym lub docelowym, aby wyświetlić jego tłumaczenie w słowniku.

/files/lingea/pl/tlumacz.png/files/lingea/pl/sprawdzanie%20pisowni.png/files/lingea/pl/pisownia%20test.png