WAZZUP Słownik slangu i potocznej angielszczyzny + CD

Słownik zawiera zbiór slangowych oraz potocznych zwrotów współczesnej angielszczyzny. Specjalnym dodatkiem jest słowniczek Cockney Rhyming Slang oraz  lista powszechnie używanych skrótów. Teraz w atrakcyjnej cenie dołączamy słownik EasyLex2 zawierający 40 000 haseł.

Wydanie: 2, 2012 | Stron: 224 | Format: 115x165 mm | ISBN: 978-83-62169-88-7
Oprawa: okładka klejona, miękka | Ebook format:
Systém: okładka klejona, miękka | ISBN: 978-83-62169-88-7
Balenie: 224 115x165 mm

Zawartość
  • Słownik slangu angielskiego WAZZUP na 224 stronach zawiera:
  • 10 000 haseł głównych
  • slangowe i potoczne idiomy z przykładami użycia i tłumaczeniem na język polski
  • krótki słownik rymowanego slangu Cockney
Glavna svojstva
  • Słownik na płycie CD zawiera:
  • 40 000 haseł obejmujących aktualne słownictwo
  • Nagraną wymowę w jakości CD
  • Mouse-over: tłumaczenie słowa znajdującego się pod kursorem myszy
Podgląd
WAZZUP Słownik slangu i potocznej angielszczyzny + CD WAZZUP Słownik slangu i potocznej angielszczyzny + CD WAZZUP Słownik slangu i potocznej angielszczyzny + CD WAZZUP Słownik slangu i potocznej angielszczyzny + CD WAZZUP Słownik slangu i potocznej angielszczyzny + CD WAZZUP Słownik slangu i potocznej angielszczyzny + CD
Polecamy

Ang-pl i pl-ang Sprytny Słownik + CD

HandyLex 2 angielsko-polski i polsko-angielski

Rozmównik polsko-angielski

Rozmównik polsko-angielski

Szczegółowe informacje

Współczesna potoczna angielszczyzna oraz slang angielski rozwijają się bardzo dynamicznie i ulegają nieustannym zmianom, a dzięki telewizji, internetowi i innym mediom, szybko wchodzą do powszechnego użycia.

Cechą charakterystyczną angielskich słów jest ich wieloznaczność, stąd oprócz swych podstawowych znaczeń wiele z nich posiada zazwyczaj kilka dodatkowych znaczeń w mowie potocznej i slangu.

Dlatego nawet osoba sprawnie posługująca się językiem angielskim może znaleźć się w sytuacji, kiedy oglądając film, korzystając ze środków masowego przekazu lub nawet podczas zwykłej rozmowy z użytkownikiem języka angielskiego, natknie się na słowa czy zwroty, których nie znajdzie właściwie w żadnym uniwersalnym słowniku.

Główną intencją tego słownika jest więc udostępnienie użytkownikowi terminów i zwrotów należących do potocznej i slangowej odmiany języka angielskiego, powszechnie używanych zarówno w Wielkiej Brytanii, Ameryce, Kanadzie, Australii czy RPA.

W słowniku tej wielkości niemożliwe jest przedstawienie potocznego języka angielskiego i slangu w pełnym zakresie, uwzględniając zwroty używane sporadycznie czy lokalnie, również z tego powodu, że slang jako zjawisko rozwija się niezmiernie szybko.

Polskie odpowiedniki, a także tłumaczenia angielskich zwrotów i przykładowych zdań, są dobrane w taki sposób, aby w miarę możliwości jak najlepiej oddawały znaczenie i sens angielskich wyrazów, dzięki czemu użytkownik słownika, lepiej pozna ich właściwe zastosowanie. Dlatego, ze względu na specyfikę zjawiska jakim jest slang, również polskie tłumaczenia niejednokrotnie znacznie odbiegają od literackiej polszczyzny.

Aby zaprezentować użytkownikowi jak najbardziej aktualny zakres wyrażeń potocznych i slangowych, autorzy korzystali ze współczesnych słowników opisowych slangu i potocznej angielszczyzny, z własnych doświadczeń, a przede wszystkim ze źródeł internetowych.

Specjalny dodatek stanowi słowniczek popularnego slangu rymowanego Cockney, wraz z najbardziej aktualnymi wyrażeniami. Słownik zawiera też listę skrótów powszechnie używanych podczas komunikowania się przez internet, pisania e-maili czy wiadomości tekstowych po angielsku.

Mamy nadzieję, że niniejszy słownik zostanie doceniony przez wszystkich tych, którzy chcą orientować się we współczesnym slangu i potocznym języku angielskim, jak również okaże się pomocny w porozumiewaniu się z osobami anglojęzycznymi lub podczas czytania tekstów internetowych.

Na płycie CD znajduje się słownik EasyLex2 angielsko-polski i polsko-angielski, który zawiera około 40 000 haseł, nagraną wymowę i funkcję mouse over - błyskawiczne tłumaczenia słów. Więcej informacji o słowniku EasyLex2 znajdą Państwo tutaj.