Narzędzia językowe Lingea

Pod pojęciem narzędzi językowych kryją się zaawansowane rozwiązania softwarowe oparte na znajomości języków naturalnych. Są to użyteczne komponenty, które rozszerzają możliwości i zwiększają komfort użytkowania aplikacji takich jak wyszukiwarki, sklepy internetowe, narzędzia reklamy, edytory tekstowe, systemy redakcyjne, systemy OCR, systemy biblioteczne itp. Obecnie oferujemy szeroką gamę narzędzi językowych, począwszy od automatycznego dzielenia wyrazów, przez kontrolę pisowni, aż po zaawansowane narzędzia analityczne - wszystko dla ponad 20 języków. 

Nasze narzędzia językowe są przygotowywane przez zespół profesjonalnych programatorów i językoznawców, zasób słownictwa jest regularnie aktualizowany. Narzędzia językowe Lingea są wykorzystywane w wielu popularnych aplikacjach, m.in.:

Przegląd dostępnych narzędzi językowych

Język Korektor literówek Wyszukiwanie pełnotekstowe Dzielenie wyrazów Słownik synonimów Uzupełnianie znaków diakrytycznych Narzędzia dla direct marketingu Rozpoznawanie języka
angielski
bułgarski
czeski
estoński
fiński
francuski
fryzyjski
grecki
hiszpański
holenderski
chorwacki
indonezyjski
japoński
kataloński
łaciński
litewski
łotewski
niemiecki
norweski
polski
portugalski
rosyjski
rumuński
serbski
słowacki
słoweński
szwedzki
turecki
ukraiński
węgierski
włoski

Uwagi:

fulltext oznacza, że narzędzie jest dostępne w danym języku, 

oznacza, że narzędzie nie ma zastosowania w danym języku,

(*) W języku rosyjskim nie ma znaków diakrytycznych, jednak bardzo często pisze się е zamiast ё. Komponent uzupełnia tekst o znak ё zastosowano tam, gdzie jest to potrzebne. 

Rozwiązania softwarowe

Sporą zaletą naszych narzędzi jest jednolity sposób przygotowania oraz interfejsów dla wszystkich języków. W celu rozszerzenia usługi o kolejne języki wystarczy zainstalować odpowiedni plik z danymi.

Systemy operacyjne:

Języki programowania:

Dla ułatwienia korzystania z popularnych języków programowania możliwa jest implementacja bezpośrednio za pomocą interfejsów poniższych języków:

Hardware:

Dzięki efektywnej implementacji niezależnej od platformy nasze narzędzia językowe można stosować na różnego rodzaju urządzeniach - serwerach, stacjach roboczych czy urządzeniach mobilnych, systemach 32 i 64bit, little endian i big endian (np. Intel x86, AMD x64, PowerPC, ARM).

Liczba języków programowania oraz platform, na których można korzystać z naszych narzędzi stale rośnie. W przypadku, gdy używana przez Państwa platforma nie została wyszczególniona powyżej, prosimy o kontakt.