Nauka.lingea to zupełnie nowy portal nauczania, który pierwotnie miał zostać wprowadzony przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W odpowiedzi na obecną sytuację, w której szkoły zostały zamknięte, postanowiliśmy jednak już teraz udostępnić pierwszą część naszego projektu, który ułatwia wszystkim zainteresowanym nauczycielom, uczniom i studentom naukę języków obcych online. Każdy użytkownik dostaje możliwość korzystania ze wszystkich materiałów całkowicie ZA DARMO i bez konieczności rejestracji.

Na stronie nauka.lingea znaleźć można wysokiej jakości materiały dydaktyczne w 3 językach: angielskim, niemieckim oraz francuskim. Dla każdego z języków dostępne są starannie opracowane kursy do samodzielnej nauki z możliwością wysłuchania modelowej wymowy dialogów, fraz czy słownictwa, a także z objaśnieniami zagadnień gramatycznych i szeregiem interaktywnych ćwiczeń. Użytkownik może również skorzystać z pozycji takich jak gramatyka, rozmówki czy rozmównik.

Bez nazwy.1.png (1.20 MB)

KURS PODSTAWOWY przeznaczony jest przede wszystkim dla początkujących, „wiecznie” początkujących, oraz średniozaawansowanych użytkowników. Każda z 10 lekcji zawiera wprowadzające dialogi lub artykuły, przydatne zwroty, podstawową wymowę, objaśnienia gramatyczne, interaktywne ćwiczenia oraz tematyczne banki słownictwa. Uczniowie i studenci znajdą tutaj wiele nowych i unikalnych materiałów do ćwiczenia konwersacji, słownictwa czy zagadnień gramatycznych. Kursy zawierają również ćwiczenia na słuchanie oraz zrozumienie tekstu. Materiały opracowane są w sposób przyjazny użytkownikowi, z nowoczesną szatą graficzną oraz dostępem online, bez konieczności zapłaty oraz rejestracji.

podrecznik_screen.png (305 KB)

GRAMATYKA umożliwia użytkownikowi przegląd zagadnień gramatycznych danego języka obcego, opracowanych w staranny i zrozumiały sposób. Wszystkie zagadnienia staraliśmy się przybliżyć tak, by były zrozumiałe nawet dla tych, którzy nie posiadają głębszych podstaw teoretycznych. Każdy rozdział zawiera opis zagadnienia gramatycznego, praktyczne przykłady (jak również ich tłumaczenie na język polski), a także komentarze zwracające uwagę na wyjątki. Nie zapomnieliśmy również o różnych interesujących ciekawostkach czy elementach mowy.

gramatyka_screen.png (75 KB)

ROZMÓWKI zawierają ponad 2600 zdań i zwrotów, które z całą pewnością okażą się pomocne w wielu sytuacjach takich jak podróż, wizyta w sklepie czy restauracji. Wszystko pogrupowane jest tematycznie oraz zawiera zapis wymowy. Użytkownik ma możliwość wypróbowania bestsellerowej pozycji wydawnictwa Lingea w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim.

rozmowki_screen.png (443 KB)

ROZMÓWNIK łączy w sobie zalety słownika i rozmówek. Zawiera ułożone alfabetycznie słowa kluczowe wraz z przykładowymi zdaniami, zwrotami i idiomami zawierającymi dane słowo kluczowe. W tym przypadku wybór przykładów nie jest ograniczony tematycznie – takie rozwiązanie ułatwia zapamiętywanie słówek poprzez naukę ich użycia w rozmaitych kontekstach.

rozmownik_screen.png (126 KB)

Wierzymy, że nauka.lingea pomoże w nauce wszystkim tym, którzy są zainteresowani rozpoczęciem nauki nowego języka obcego lub chcą poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę. Zachęcamy do wypróbowania naszej nowej platformy TUTAJ.


Zespół Lingea